MOJA MISJA I WIZJA

JA TEŻ TAM BYŁAM

Przez ponad dekadę pracowałam dla wielkich międzynarodowych korporacji w Irlandii, Szwajcarii i Niemczech. Byłam pracującą na etat mamą dwójki dzieci, która myślała, że ze wszystkim sobie daje radę. Rzeczywistość niestety okazała się inna. Na własnej skórze doświadczyłam, do czego może doprowadzić szybkie tempo życia oraz przewlekły stres.
W medycynie wypalenie (zawodowe) nie jest klasyfikowane jako jednostka chorobowa. Dlatego też, osoby, które ono dotyka, w najlepszym wypadku, otrzymują od swoich lekarzy skierowanie na psychoterapię lub receptę na leki uspokajające. Taką pomoc również i mi zaproponowano. Ja jednak nie chciałam maskować objawów lekami, dlatego postanowiłam, że sama zmierzę się z tym, co mnie spotkało.

NIE TYLKO PSYCHIKA

Zaczęłam więc szukać informacji na temat jak przeciwdziałać chronicznemu stresowi i naturalnie leczyć wypalenie. Niestety większość form pomocy, jakie znalazłam, ograniczały się do terapii psychologicznej. A ponieważ ja już doświadczałam wielu objawów na poziomie somatycznym  (ciała) pragnęłam jak najszybciej odnaleźć panaceum na moje dolegliwości, bo te nie pozwalały mi normalnie funkcjonować. Poza tym chciałam poznać przyczyny, które doprowadziły mnie do takiego stanu zdrowia, aby je wyeliminować w sposób naturalny, a nie tylko zagłuszyć lekami uspokajającymi czy przeciwbólowymi. Chciałam wiedzieć, dlaczego nagle, bez żadnej przyczyny mój puls się podnosi nawet do 120 uderzeń na minutę (norma: 60-80), dlaczego nie mogę spać w nocy, choć jestem bardzo zmęczona, dlaczego bóle brzucha i jelit dopadają mnie w najmniej oczekiwanym momencie. Nie wspomnę o problemach z koncentracją, chronicznym zmęczeniu, uczuciu derealizacji, szumach usznych, częstych bólach głowy, atakach paniki … lista była długa.
Wtedy właśnie nastąpił przełom w moim życiu zawodowym i nie tylko. Postanowiłam się przeorientować zawodowo i od 2015 roku zdobywam dodatkowe kwalifikacje, aby pomagać osobom narażonym na przewlekły stres oraz wypalenie zawodowe.

TYLKO HOLISTYKA

W mojej pracy, do każdej osoby podchodzę indywidualnie i holistycznie skupiając się zarówno na psychice (coaching), jak i na objawach fizycznych (terapie naturalne). Ukończyłam kurs coachingu oraz jestem certyfikowaną naturoterapeutką specjalizującą się medycynie funkcjonalnej i stresu. Dodatkowo fakt, że sama spędziłam wiele lat w wymagającym, międzynarodowym środowisku pracy, oraz to, że na własnej skórze doświadczyłam wypalenia daje mi możliwość jeszcze lepszego zrozumienia problemu, a co za tym idzie większą skuteczność.

WYPALENIE! CIESZĘ SIĘ, ŻE JESTEŚ!

Jedno z mott, którym się kieruję w życiu brzmi: ”Nic się nie dzieje bez przyczyny”. Nawet gdy w danej chwili nie rozumiemy, dlaczego spotykają nas negatywne doświadczenia, wierzę, że ich pojawienie się ma jakiś ukryty sens. Jeśli zadajesz sobie pytanie: ”Czy mogę zapobiec wypaleniu?” to odpowiedź może być twierdząca. A jeśli już czujesz się ”wypalona/y” to wiedz, że w większości przypadków, stan ten może być przepustką do nowego, szczęśliwszego życia. Dlaczego? To proste, w moim przypadku, gdyby nie wypalenie, nie czytałbyś/czytałabyś teraz tych słów…

Coaching @Resistenta