DETOKSYFIKACJA

Detoksykacja to inaczej oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadzą się w nim na skutek nieodpowiedniej diety (zwłaszcza przetworzonej, bogatej w konserwanty i inne dodatki do żywności) długotrwałego przyjmowania wielu leków (w tym przeciwbólowych) a także zanieczyszczenia środowiska w którym żyjemy. Syndrom chorych budynków (SBS, z ang. sick building syndrome), zespół chroncznego zmęczenia (SBS, z ang. chronic fatigue syndrome) czy zespól chemicznej nadwrażliwości (MCS, z ang. multiple chemical sensitivity) to dolegliwości, które dotykają coraz większą liczbę osób.

JESTEŚ TYM CO JESZ. I… TYM, CZEGO NIE WYDALISZ

Skuteczna detoksykacje organizmu powinna składać się z oczyszczania wątroby oraz chalatacji metali ciężkich. Powinna być przeprowadzona powoli i opierać się na podawaniu pewnych naturalnych substancji o właściwościach detoksykacyjnych (np.: kwas alfa liponowy z glutationem), specjalnej diecie odciążającej wątrobę oraz mieszankach ziołowych wspomagających jej oczyszczanie. Nie można również zapomnieć o antyoksydantach, których zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników powstałych podczas procesu detoksykacji. Takie całościowe podejście do terapii przynosi najlepsze efekty oraz podnosi jej bezpieczeństwo. Wymaganiem do przeprowadzenia detoksykacji organizmu jest wcześniejsze oczyszczenie jelit i przywrócenie równowagi mikroflory bakteryjnej.

Przed przeprowadzeniem chelatacji można wykonać badania diagnostyczne w celu sprawdzenia obciążeń metalami ciężkimi. Badanie te można wykonać w warunkach laboratoryjnych czyli z krwi lub przeprowadzić analizę pierwiastkowa włosa. Oba badania oferuję w swojej praktyce.